Tūpk! Stok!

HIIT

Kas yra HIIT?

HIIT – aukšto intensyvumo treniruočių programos, kurių metu tarpusavy mainomi aukšto intensyvumo pratimai ir pratimai, kurių metu intensyvumas mažas, arba poilsis. HIIT tai metodika, kuri leidžia per trumpą laiką numesti svorio ar padidinti raumeninę masę. Šios treniruotės tinka žmonėms, kurie gali intensyviai ir greitai judėti. Fizinis pasirengimas, nėra būtinas (nes visada rodomos pratimų modifikacijos, kurios tiks ir tiems, kas nesenai pradėjo sportuoti.) Jos netinka, žmonėms, kurie turi rimtų problemų su atramos aparatu. Į šią grupę, įeina šios treniruotės:

Insanity

Tai aukšto intensyvumo treniruotės, kurių metu naudojamas tik savo kūno svoris. Čia naudojamas intervalinė metodika. Pratimai atliekami labai greitai, naudojami šuoliukai, sporgstamosios jėgos pratimai. Ugdoma ištvermė, greitis, jėga, koordinacija. Treniruotės metu ir po jos intensyviai deginami riebalai bei tuo pačiu metu ryškinami raumenys. Sudeginamas didelis kca skaičius, greitinama medžiagų apykaita. Lavinama širdies ir kraujagyslių sistema, didinamas deguonies panaudojimas. Intensyvumas 3-3. Trukmė 45 min. Sudėtingumas 3-3. Kalorijos 500 – 900 kcal.

Combat

Tai aukšto intensyvumo treniruotės, įkvėptos įvairių kovos menų. Čia atliekamos nesudėtingos rankų ir kojų smūgių kombinacijos, pagal ritmingą ir uždegančią muziką. Treniruotės metu mokomasi taisyklingai smūgiuoti rankomis ir kojomis, taisyklingai kvėpuoti, atlikti rankų ir kojų judesius vienu metu. Tai treniruotės, kurios stiprina visas raumenų grupes ir ypač kūno centrą. Šios treniruotės gerina koordinaciją, didina ištvėrmę, gerina širdies ir kraujagysių darbą. Intensyvumas 3-3. Trukmė 45 min. Sudėtingumas 2-3. Kalorijos 500 – 700 kcal.

Fitness sculpt

Tai aukšto ar vidutinio intensyvumo treniruotės, kurių metu naudojami svareliai, elastinės juostos, stepai. Atliekami jėgos pratimai, skirti viso kūno raumenims, kartais išskiriant konkrečias kūno zonas, pvz: sėdmenų ir kojų arba kūno centro, rankų ir nugaros. Jėgos pratimai derinami su mobilumo, koordinacijos, stabilumo pratimais. Intensyvumas 2-3. Trukmė 45 min. Sudėtingumas 2-3. Kalorijos 400-600. Įranga: svareliai, elastinės juostos, stepai, kamuoliai.

Circle training

Tai vidutinio ir aukšto intensyvumo treniruotės, kurių metu sportuotojai yra sustatomi ratu ir parengiamos pratimų stotelės. Pratimai atsliekami intervalais. Naudojant inventorių atliekami fumkciniai, jėgos ir greičio pratimai. Lavinami kūno judesiai, raumenų jėga, greitis, ištvermė. Gerinama širdies, kraujagyslių sistema. Tai treniruočių rūšis, kurioje sudeginamas didelis kiekis kca. Intensyvumas 2-3. Trukmė 45 min. Sudėtingumas 2-3. Kalorijos 500 – 700. Įranga: TRX diržai, svareliai, body pump štangelė, elastinės juostos, jėgos kamuoliai, giros, preso suolelis, stepai, kamuoliai.

Core

Tai vidutinio intensyvumo treniruotės, kurių metu dėmesys skiriamas kūno centrui. Kūno centras – tai nugara, pilvo presas ir sėdmenys. Šios treniruotės metu stiprinamas visas kūno centras, įtraukiami laikysenos gerinimo pratimai, pratimai mobilumui didinti. Intensyvumas 2-3. Trukmė 45 min. Sudėtingumas 2-3. Kalorijos 300-350 kcal. Įranga: svareliai, elastinės juostos, kamuoliai.

Booty builder

Tai treniruotės skirtos, stiprinti apatinę kūno dalį. Stiprinami kojų raumenys ir sėdmenys. Didžiausias dėmesys skiriamas sėdmenų stiprinimui ir formavimui. Tai anticeliulitinė treniruočių rūšis. Intensyvumas 2-3. Trukmė 45 min. Sudėtingumas 2-3. Kalorijos 450-600 kcal. Įranga: svareliai, elastinės juostos, kamuoliai, stepai.