Tūpk! Stok!

Group of young people hugging and laughing

Juokas – jaunystės ir grožio paslaptis!

Ar tikrai juokas gali pagerinti gyvenimo kokybę?

 

Juokas – ne tik  suteikia mūsų akims žvilgesio ir gyvumo, bet ir priverčia mūsų veido raumenis dirbti, taip atitolindamas senėjimo procesą. Juokiantis kraujas plūsteli į mūsų odą, todėl ji tampa skaistesnė ir elastingesnė. Kaikurie mano, jog juokiantis veide susidariusios raukšlės yra tikras blogis, senatvės požymiai ir t..t.tačiau yra visai kitaip, juokiantis oda tampa elastingesnė ir stangresnė taip kovojama su gilesnėmis ir didesnėmis – “liūdesio” raukšlėmis. Kai esame nuolat subjurę, pikti mūsų veido raumenys yra suglebę ir nukritę, o oda tai atspindi.

Dėl kvėpavimo intensyvumo juoko metu, kraujo pratekėjimas į smegenis  didėja, taip kraujas atneša daugiau deguonies smegenims, tokiu būdu juokas mažina nuovargį, galvos skausmus, gerina visą kraujotaką, išsivalo viršutiniai kvėpavimo takai. Juoko metu padidėja limfocitų (kraujo kūnelių) gamyba, kurie mūsų organizme kovoja su infekcijomis ir virusais, taigi paaiškėja, kad juokas stiprina imunitetą.

Dar vienas įdomus faktas yra tai jog juokiantis dega kolorijos- tokiu būdu nežymiai lieknėjame 🙂 Tačiau tai  nereiškia, jog daug besijuokiant nebereikės plušėti sporto saleje ar reguliuoti savo mitybos. Manoma, kad kai asmuo juokiasi, net 80 kūno raumenų dirba. Pavyzdžiui, jeigu juoktumetės valandą laiko, išeikvotumėte tokį patį energijos kiekį, kaip bėgdamas tam tikru tempu. Pasirodo, kad juokas – nėra lengvas darbas mūsų kūnui ir organizmui.

Juokas ištiesų prailgina mūsų gyvenimo laiką, praskaidrina mintis, nutolina rūpesčius ir daro mus gražesniais bei laimingesniais, o kai žmonės laimingi tai ir myli vienas kitą stipriau. Taigi, juokimės, šypsokimės būkime sveiki ir gražūs <3 😉

Straipsnio autorius: Tūpk Stok (Kristina Rastauskienė)
Šaltinis: www.tupkstok.lt
Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Čia pateikta informacija, nėra skirta diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytojais. Darydami pratimus namuose Jūs pilnai atsakote patys už save.

 

Komentarai

Komentarai

Susiję straipsniai