Tūpk! Stok!

Greito ėjimo nauda!

Šiomis dienomis sveika gyvensena tampa vis populiaresnė. Žmonės vis daugiau kalba apie mitybą, kuri suteiktų mums sveikatą, amžiną jaunystę, judėjimo laisvę, atitolintų ar išvis nustumtų nuo mūsų ligas. Tačiau turime nepamiršti, jog ne mažiau svarbu būti ir fiziškai aktyviam. Dažniausiai randame šimtus pasiteisinimų, kodėl negalime sportuoti: neturime tam laiko, nėra pinigų sporto salei, bijome nemalonaus kvapo, peršalimų ir t.t. Šiandien pakalbėsime apie vaikščiojimą – vieną populiariausių judėjimo formų. Pamėginkime iš arčiau apžvelgti visus pliusus ir galbūt pakeisite savo nuomonę apie sportą.

1. Pradėsite pastebėti tai, ko anksčiau neįžvelgdavote. Tik pradėjus kasdien nueiti apie 5-6 kilometrus pėsčiomis, visada toje pačioje vietoje, palei tą patį upelį, ėmiau pastebėti (tik po kurio laiko aišku), kokia galybė nuostabių augalėlių čia auga. Niekada nebūčiau pagalvojus kad tiek skirtingų smilgų rūšių yra. Nežinau kodėl, bet tai sukelia šypseną ir kažkokį laimės hormoną, ryšį su gamta, tai tiesiog nuostabu.

2. Kvėpavimas. Nuostabus dalykas jūsų plaučiams jei vaikštote gryname ore, tai jei turite galimybę stenkitės vaikščioti miške, parke, prie vandens telkinio, kur kuo mažiau mašinų. Tačiau jei tokios galimybės nėra, tai jau geriau vaikščioti mieste, nei išvis to nedaryti.

3. Neapkrauname sąnarių. Vaikščiojimas neduoda tokios didelės apkrovos sąnariams kaip kitos sporto rūšys.

4. Smagu vakščioti su draugu arba šuniuku. As renkuosi vaikščiojimą su šuniuku, ir jis labai laimingas, ir aš. Vaikščiodama mėgstu klausytis mėgiamos muzikos, paskęsti savo minčių ir svajonių pasaulyje.

5. Stipriai nemuša prakaitas. Rinkdamiesi šią fizinio aktyvumo rūšį, jūs neišliesite daug prakaito, kas apsaugos nuo peršalimo ir malonaus kvapo, tai tinka tiems kurie taupo laiką ir tarkime eina pėsčiomis į darbą ar kur kitur. Taip ir pasiekia savo tikslą ir pasportuoja tuo pačiu metu (jau nekalbu apie tai kiek sutaupo pinigų nesinaudodami transportu).

6. Tai visiškai nemokamai, nereikia jokio specialaus fizinio pasiruošimo, jokių treniruoklių ar specialių sporto salių. Geriausia ką galite padaryti – įsigyti patogią vaikščiojimui skirtą avalynę (aš vaikštau su bėgiojimui skirta sportine avalyne).

7. Ramus miegas. Jei vaikštote vakare, naktį tikrai miegosite puikiai.

8. Greitėja medžiagų apykaita. Bei per valandą greito ėjimo sudeginama apie 250 – 400 kalorijų. Tai priklauso nuo jūsų kūno masės, bei ėjimo intensyvumo.

9. Gerina širdies veiklą.

10. Gerina nuotaiką. Ypač tomis dienomis kai šviečia saulutė.

11. Stiprėja raumenys ir kaulai. Daktarų irodyta, kad tai padeda išvengti osteoporozės.

12. Gerina kraujotaką. Kas padeda išvengti venų varikozės.

13. Tai saugu, labai maža traumų galimybė.

14. Atitolinsite senatvę. Taip teigia mokslininkai.

15. Išsivalo mintys. Pagerėja psichologinė būsena. Sakoma, kad buvimas gryname ore, klausant mėgiamos muzikos – pats geriausias minčių ilsinimas.


Straipsnio autorius:  Tūpk stok (Indrė Trusovė)
Šaltinis: www.tupkstok.lt
Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Čia pateikta informacija, nėra skirta diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytojais. Darydami pratimus namuose Jūs pilnai atsakote patys už save.

Komentarai

Komentarai

Susiję straipsniai