Tūpk! Stok!

Celiulitas

Kas yra celiulitas? Košmaras, Guobų gatvėje. Baisus sapnas, kuris tave aplanko, kiekvieną kartą kai pažvelgi į veidrodį. Parazitas, kuris žiauriai mėgsta daugintis ir nenoriai palieka tavo kūną. Šiam baubui, galima prigalvoti krūva epitetų, o keiksmažodžių lavina taip ir nori skristi iš burnos, tik išsilavinimas neleidžia keiktis. O jeigu kalbėti rimtai, tai turbūt neišsenkanti tema. Tema, kuri susilaukia tikrai didelės moterų auditorijos. Celiulitas, tai didelio masto problema, jeigu galima taip įvardyti, nes jis yra beveik pas kiekvieną moteriškos giminės atstovę. Taigi, kas yra tas celiulitas? Pirmiausia, tai struktūriniai pasikeitimai, poodiniame riebaliniame sluoksnyje, kurie sutrikdo mikrocirkuliaciją ir limfos pratekėjimą. Kalbant paprastai, tai tiesiog poodinių riebalų kaupimasis. Priežasčių dėl ko jis atsiranda yra labai daug:

 • suprastėjusi kraujo mikrocirkuliacija audiniuose;
 • hormonų pokyčiai (padidėjusi estrogeno gamyba, kontraceptikų vartojimas);
 • genetika (jeigu pas jūsų mamą ar močiutę, buvo ryškiai išreikštas celiulitas, greičiausiai su juo kovosite ir jūs);
 • netaisyklinga mityba (didelis perdirbtų produktų vartojimas, perteklinis vartojimas druskos, cukraus, geriama daug gazuotų gėrimų, valgoma nemažai rūkytų gaminių ir t.t);
 • fizinės veiklos trūkumas (pasyvus gyvenimo būdas, daug laiko praleidžiama prie sėdimo darbo);
 • perteklinis kūno riebalų lygis (čia eina kalba ne kiek apie antsvorį turinčias moteris, bet apie santykį, riebalinio ir raumeninio audinio. Todėl celiulitas aptinkamas tiek pas lieknas moteris, tiek pas apkūnias);
 • dehidratacija (geriama nepakankamai vandens) ir kt.

Taigi, žinodamos celiulito atsiradimo priežastis, mes galime imtis konkretaus plano, kuris gali pagelbėti visiškai jo atsikratyti arba bent sumažinti, padaryti jį mažiau pastebimu ir neleisti jam plisti toliau. Pirmiausia, noriu jus nuvilti ir iškart paruošti, kad jokių stebuklingų piliulių ar kremų NĖRA. Nu nėra, ieškokite kiek norite ir kur norite, kaip ir svoriui numesti, nėra kažkokių stebuklų, tiesiog reikia dirbti ir tiek. Nesenai, viename portale, pamačiau užklausą: „patarkite, kaip be didelių pastangų numesti svorį?“ O jėzus nu kiek galima? Ar jūs rimtai? Čia tas pats, kaip nu kaip be pastangų pabaigti mokyklą, arba nu kaip visiškai be jokių pastangų tapti teisininke ir pan. Jeigu jau kažko užsibrėžei ir nori pasiekti, tai tikrai reikės įdėti pastangas, net tortui suvalgyti reikia įdėti pastangų, pirmiausia jeigu jį gaminsite pati, turėsite nusipirkti visus reikiamus produktus, tada grįžti namo, išsitraukti receptą, pasigaminti, suplauti indus, paskui gražiai paserviruoti ir suvalgyti. Kiek daug reikia padaryti, kad galėtumėte suvalgyti gabalėlį torto, o jeigu ir pirktinis, tai jį irgi dar reikia nuvažiuoti ir nusipirkti, o ir sudėtis jų įspūdinga. Taigi, jeigu norite rezultato, reikės įdėti bent šiek tiek pastangų.

 • Pirmiausia, ką galima padaryti, tai gerti pakankamą kiekį vandens. Gamtoje yra vienas, pats geriausias riebalų degintojas – tai vanduo. Niekas taip gerai netirpdo riebalų, kaip vanduo. Patikėkit manim, vanduo gyvybės pagrindas. Vanduo palaiko tinkamą organų funkcionavimą, valo šlakus, toksinus, greitina medžiagų apykaitą, degina riebalus. Gerti reikėtų apie 40 ml vandens vienam kūno masės kg. Puse šio kiekio turėtų būti grynas vanduo, kita pusė, tai arbatos (be cukraus ir kofeino), vandeningos daržovės, vaisiai (ne krakmolingi), daržovių sriubos (be vegetos).
 • Subalansuota mityba. Nieko naujo nepasakysiu, reikia valgyti daug daržovių, vaisių. Maistą virti, troškinti, rečiau kepti aliejuje, daugiau rinktis kepimą orkaitėje be papildomų riebalų. Rinktis sveikus riebalus, tai aliejai, riešutai, sviestas, avokadas, riešutų sviestas. Nereikia badauti, sėdėti ant įvairiausių grikių dietų, o paskui pratrūkti ir persivalgyti. Tiesiog rinkitės mažai apdorotą maistą ir daugiau gaminkite pačios.
 • Fizinis aktyvumas. Būtinai sportuokite, jeigu norite gražių kojų ir sėdmenų, be treniruočių neapsieisite. Norint atsikratyti celiulito, reikia sumažinti riebalinio audinio perteklių ir padidinti raumeninio audinio kiekį, o tai jūs galėsite padaryti tik sportuodamos. Treniruotės pagerina kraujo pritekėjimą į audinius ir jų aprūpinimą deguonimi ir stimuliuoja aplinkinius raumenis. Kad pasiektumėte geriausių rezultatų, sportuokite 3–5 kartus per savaitę. Didelį dėmesį skirkite būtent apatiniai kūno daliai, derinkite kardiotreniruotes su jėgos, pasipriešinimo treniruotėmis. Treniruokitės reguliariai ir apsišarvuokite kantrybe, tai ne trijų mėnesių darbas, o gerokai ilgesnis procesas. Tiesiog mėgaukitės procesu ir jums viskas pavyks.
 • Masažas. Jeigu turite galimybę, lankykitės masažiniuose kabinetuose, jeigu tokios galimybės neturite, tai tikrai ne priežastis, nepasidaryti masažo namuose. Tai puikia galite atlikti ir pačios. Naudokite masažinį aliejų ir masažuokite kojytes pačios. Tai netruks ilgai ir beveik nieko nekainuos, o rezultatus tikrai turėsite. Galite naudoti ir vakumines taureles masažui, tik be fanatizmo, mėlynių jums tikrai nereikia. Masažus darykite, kas antrą dieną, kursas turėtų trukti apie 10-14 procedūrų, o paskui duokite kūnui pailsėti, padarykite pertrauką.

Štai ir viskas, tik tiek reikia skirti dėmesio sau, kad galėtumėte džiaugtis rezultatais. Sakysite, nesąmonė neturiu tiek laiko, vaikai, vyras, darbas ir t.t., bet nepamirškite, kad visoje šioje rutinoje turite būti ir jūs – žmona, mama, draugė, jūs taip pat turite turėti laiko sau, tiesiog kaip moteris, kaip žmogus. Nepamirškite, mylėti ne tik aplinkinius, bet ir save.

Straipsnio autorius: Olga Pocienė
Šaltinis: www.tupkstok.lt
Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Čia pateikta informacija, nėra skirta diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytojais. Darydami pratimus namuose Jūs pilnai atsakote patys už save.

Komentarai

Komentarai

Susiję straipsniai