Treniruotė nugaros, rankų ir pilvo raumenų grupėms stiprinti “14DIENŲBECUKRAUS”
20 kovo, 2020
Celiulitas
5 gegužės, 2020

Kodėl nepavyksta sveikai maitintis visą gyvenimą? Kur dingsta motyvacija?

Mes visos norime atrodyti patraukliai, ne tik aplinkiniams, bet ir sau. Dažnai nužiūrinėjame gražias moteris, stebime kitų moterų pasiekimus ir jomis žavimės arba nekenčiame, vien todėl, kad pačioms kažkada nepavyko nieko pakeisti arba pavyko bet tik iš dalies ir trumpam. Kažkurią akimirką užsibrėžtas tikslas gražiai atrodyti, numesti vieną kitą kg, pakoreguoti sveikatą ima ir prapuola..

Sveikatingumo srityje dirbu jau ne vienerius metus ir pastebėjau, kad moterys norėdamos savyje kažką pakeisti, pakoreguoti imasi veiksmų, tačiau tik maža dalis tai pasiekia. O taip nutinka dėl to, kad dauguma turi susikūrusios iliuziją, kad viską galima padaryti greitai, čia ir dabar. Būtent dėl to, sporto klubuose moterų antplūdis, būna prieš šventes, pvz. likus mėnesiui iki  Šv. Kalėdų arba likus mėnesiui iki vasaros, o realybė yra visai kita ir čia ateina pirmas nusivylimas.  Pasirodo, tam kad gerai atrodytume reikia įdėti žymiai daugiau darbo, nei buvo tikėtasi.

Taigi, duosiu kelis patarimus, nuo ko reikėtų pradėti ir kaip eiti link savo tikslo, mažais žingsneliais, nealinant savo „demonų“ (tuoj paaiškinsiu, kas jie tokie yra), nes tie „demonai“ visada išlenda ir pakiša koja pačiu netinkamiausiu laiku.

Pirmiausia, ką reikėtų padaryti tai nusistatyti ilgalaikius tikslus, o ne seilėtis į profesionalias sportininkes, kurios sportuoja jau ne pirmus ir ne trečius metus ir galvoti, kad tai jums pavyks padaryti per mėnesį, deja bet taip tikrai nebus. O jeigu jūs ir būsite ta laimingoji, tai greiti pasiekimai, dar nedavė ilgalaikių rezultatų, todėl nusiteikite dirbti tolygiai ir užtikrintai, o ne greitai sukuriant jo-jo efektą. Tik aišku, nereikia suprasti neteisingai,  kad rezultato nematysite jau pirmąjį mėnesį, tikrai ne, rezultatas bus, jei viską darysite reguliariai ir be streso pvz. kasdienio svėrimosi, nu kas čia per nesąmonė, taip tik save apkrauname neigiamomis emocijomis. Moters kūnas yra toks, kad dėl hormonų svyravimų, gali kisti ir tie keli šimtai gramų  jie gali svyruoti tiek į vieną tiek į kitą pusę. Pirmiausia, reikia nusiimti rožinius akinius ir suprasti, kad tai procesas, kuris turi teikti malonumo, o ne kančios jausmą.

Antra, ką rekomenduočiau padaryti, tai stebėti ir netgi užsirašinėti, ką ir kiek suvalgote. Toks dienoraštis turėtų jus lydėti apie tris savaites. Žinoma, galima jį vesti ir apie dvi savaites, bet kuo ilgiau užsirašinėsite, tuo daugiau apie save sužinosite. Dienoraštis, tai jūsų veidrodis. Žmogus turi dvi puses, pvz. viena pusė nori būti graži ir liekna, o va kita pusė, nu nori tos spurgos su glajumi ir viskas, ir sakyk tu jai ką nori. Štai čia yra jūsų „demonas“. Kiekvienas iš mūsų jį turime, tik vieni moka su juo draugauti ir jį kontroliuoti, o kiti ne, atsiduoda jam ,velniūkščiui, visu pajėgumu, o paskui ta geroji pusė žiūri į veidrodį ir jaučia: nusivylimą, pasibjaurėjimą, pyktį, liūdesį, neapykantą ir t.t. ir čia vėl dingsta toji taip puoselėta ir deganti motyvacija. Ką apie jūsų mitybą gali pasakyti dienoraštis? Ogi labai daug. Ir nuo čia prasidės jūsų didžioji kelionė, mažais žingsneliais, ilgalaikio tikslo link. Išanalizavus trijų savaičių duomenis, jūs pamatysite, kokias klaidas darote, kur jūsų silpnosios vietos ir ką po truputį galima būtų mažinti, keisti arba galbūt su laiku visai atsisakyti. Dažniausiai mus lydi net ne noras valgyti ar gerti, bet įpročiai. Pateiksiu kelis pavyzdžius, su kuo dažniausiai susiduriu, analizuodama moterų duomenis: pvz. dažnas užkandžiavimas ir netinkamas užkandžių pasirinkimas. Dienos bėgyje moteris suvalgydavo apie penkias porcijas saldumynų, tai galėjo būti pyragėlis, sausainiai, ir vėl pyragėlis, paskui sūrelis, keli vaisiai (tai irgi cukrus) ir visą tai per vieną dieną, o kur dar trys pagrindiniai patiekalai. Tai čia galima iškart suprasti, kad didžiausia problema slypi, užkandžiuose ir jų pasirinkime. Gerai, jeigu jau taip mėgstate pyragaičius, viskas ok palikime juos, bet galbūt galima būtų sumažinti jų porcijas, vietoj trijų porcijų dienoje suvalgyti dvi, o sekančia dieną gal pavyks suvalgyti ir tik vieną porciją. Eigoje, galbūt pavyktų pyragėlį pakeisti į kokybišką juodą šokoladą? Saldumynas išlieka, bet pasikeičia jo kiekiai ir pasirinkimas. Svarbiausia, ne kiekybė, o kokybė. Priežasčių dėl ko jums nekrenta svoris gali būti daug: alkoholis (dažnai, didelis kiekis), sūrus maistas (perteklinis kiekis druskos), patiekalų dydžiai ir t.t. Tačiau tik pažinę save, galėsite pradėti kovoti su savo „demonais“ ir pasiekti realių rezultatų. Kartais nebūtina keisti mitybos kardinaliai, kad pasijustumėte lengvesnė, būna tikrai užtenka bent šiek tiek pakoreguoti ir viskas pradeda tekėti natūralia vaga. Tuomet ir motyvacija didėja ir nuotaika gerėja, o ir laimėjimai prieš savo „ demonus“ pakelia mus į aukštesnį lygmenį, nes mes tampame padėties šeimininkais, o ne mūsų silpnybės, o ten žiūrėkite ir griežtas mitybos planas, eigoje tampa nebetoks jau ir baisus.

Dar viena klaida, tai treniruočių pasirinkimas. Norėdamos labai greitų rezultatų, moterys renkasi viską, kas labai ekstremalu, tik pamatė stebuklingą užrašą, kad būtent ši treniruočių rūšis ypatingai gerai degina riebalus, čia šimtą procentiniai rezultatai ir bėga akis išdegusios, neįvertinusios savo galimybių, neįvertinusios lėtinių negalavimų, neįvertinusios amžiaus, problemų su nugara, keliais, širdies kraujagyslių sistema ir t.t. Ir po pirmos sunkios ir stebuklingos treniruotės, surakina nugarą, pasitempia kelių raiščius ar tiesiog, iššliaužia iš salės dūsdamos ir galvodamos „o siaube ar aš durna save taip kankinti“  ir viskas motyvacija sportuoti, palieka nulinė. Aš pasakysiu jums vieną, bet kokia treniruočių rūšis atneš rezultatų, jei jūs sportuosite, pirmiausia taisyklingai, reguliariai, būsite pastovios, kontroliuosite maistą ir mėgausitės procesu. Pirmiausia siūlau įsivertinti, o geriausia jei tai padarys treneris ir pagal jūsų pajėgumą, pomėgius pasiūlys vieną ar kitą treniruočių variantą, o su laiku kūnas tik stiprės, didės motyvacija, didės pajėgumas ir treniruočių sunkumas, bet užtat saugiai ir be jokio forsavimo. Judėjimas, tai sveikata. Judėjimas leidžia mums būti tvirtoms. Sportas, mityba ir sveikata tai trys neatsiejami komponentai, kurie vienas be kito gyventi gali, bet kaip? Aš už kokybišką ir laimingą gyvenimą.

Taigi, norit likti motyvuotos visą gyvenimą, neskubėkite. Pirmiausia nusiimkite rožinius akinius, nusistatykite ilgalaikius tikslus, keiskitės po truputį ir su malonumus, tuomet jums tikrai viskas pavyks ir jūs didžiuositės savimi ir savo pasiekimais.

Straipsnio autorius: Olga Pocienė
Šaltinis: www.tupkstok.lt
Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Čia pateikta informacija, nėra skirta diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytojais. Darydami pratimus namuose Jūs pilnai atsakote patys už save.

Komentarai

Komentarai