Tūpk! Stok!

Kaip pasiekti normalų svorį?

Kaip pagerinti sveikatos būklę ir pasiekti normalų svorį?

Jau niekam ne naujiena ir ne paslaptis, kad gyvulinės kilmės produktai – tai tiesiausias kelias į širdies, virškinimo, kraujagyslių, viršsvorio ligas. Tačiau, tai sukelia ir agresiją, slogią nuotaiką, baimę, nerimą, nemigą ir t.t. Produktuose, kurie išgauti skausmo ar žudymo būdu – išlieka emocija, kurią išgyveno gyvūnas prieš nužudymą, bei kokias emocijas jautė savo gyvenimo metu.
Taigi, suvalgydami tokį maistą, mes kartu suvalgome ir tas emocijas, ir tarsi jas išgyvename. Suprantama, kad visi veganais netapsime, tačiau mažinti tokių produktų, kaip mėsa, žuvis, kiaušiniai, pienas ir jo gaminiai, turime jau šiandien. Turbūt, lengviausia būtų pradėti nuo didesnio kiekio augalinių produktų įvedimo į savo valgiaraštį. Mėgaukimės vaisias, daržovėmis, riešutais, sėklomis, košėmis. Išmokime vegetariškų, veganiškų, žaliavalgiškų patiekalų. Ir bent vieną dieną savaitėje nevalgykime jokio gyvulinės kilmės maisto. Labai greitai pajusite, kad pagerėjo miego kokybė, dingsta slogi nuotaika, daug rečiau pasitaiko pykčio ar agresijos priepuolių, gražėja veido oda, krenta nereikalingas svoris, gerėja sveikatos ir fizinė būklė.

 • Tarp vakarienės ir pusryčių turi praeiti 12 val. Reikia leisti virškinimo traktui pailsėti. Kai jis bus pailsėjęs ir neapkrautas, jūsų medžiagų apykaita bus daug greitesnė.
 • Paskirstykite dienas į žuvies ir mėsos dienas. Tą dieną, jei pasirinkote valgyti žuvį – nevalgykite mėsos ir atvirkščiai. Sumaišius šias dvi maisto rūšis – organizme prasideda puvimas, kurio metu lėtėja medžiagų apykaita, susidaro nuodingos medžiagos.
 • Mėsa ar žuvis – valgoma tik su daržovėmis. Jokiu būdu nevalgykite mėsos ar žuvies su makaronais, kruopomis ar bulvėmis.  Visi šie angliavandeniai, taip pat yra valgomi tik su daržovėmis.
 • Kasdien išgerkite 2 l. negazuoto vandens. Jis reikalingas mums – tarsi tepalas mašinai.
 • Vieną dieną savaitėje darykite iškrovos dieną. Leiskite virškinimo sistemai pailsėti. Iškrovos dieną gerkite daugiau vandens nei įprastai – 3-4 litrus. Galite valgyti vienos rūšies vaisius: arbūzus, ananasus, obuolius arba greipfrutus. Kokį vaisių pasirinkote, to vaisiaus galite suvalgyti ne daugiau kaip 1,5 kg.
 • Rašykite sporto ir mitybos dienoraštį. Aprašykite savijautą, nuotaikas, išmatavimus, svorį. Tai padės suprasti klaidas arba kaip tik galėsite save pagirti už pasiektus rezultatus.
 • Kartą savaitėje save palepinkite. Tarkim skaniu pyragaičiu. Juk Jūs šaunuolis!
 • Norėdami numesti svorio atsisakykite: alkoholio, majonezo ir pomidorų padažo, miltinių patiekalų,  duonos, riebių patiekalų, ribokite raudoną mėsą, pieno produktus.
 • Įtraukite kuo daugiau vaisių ir daržovių į savo meniu. Štai keletas patarimų kaip tai padaryti:
 1. Vietoje įvairių sausainių ar saldainių – rinkitės džiovintus vaisius.
 2. Kaskart valgydami jogurtą ar košę – prisipjaustykite į ją vaisių.
 3. Kai tik turite galimybę – rinkitės natūralias, šviežiai spaustas sultis.
 4. Išmokite bent kelis žaliųjų kokteilių receptus ir įtraukite juos į savo meniu.
 5. Kasdieną, prie kiekvieno patiekalo, nepamirškite salotų.
 6. Užkandžiams – rinkitės juostelėmis pjaustytas daržoves ir liesą, veganišką padažą.
 7.  Jei valgant atsiraugėjate, vadinasi skrandžiui maisto jau pakanka.

Jei ryte juntate nemalonų kvapą iš burnos, vadinasi vakare suvalgėte per daug arba per vėlai, todėl žarnynas nevirškina skrandyje esančio maisto ir prasidėjo pūvimas.
Pradėkime rūpintis savo sveikata jau šiandien. 

Būkime sveiki ir laimingi!
 
Straipsnio autorius:  Tūpk Stok (Indrė Trusovė).
Šaltinis: www.tupkstok.lt 
Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Čia pateikta informacija, nėra skirta diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytojais. Darydami pratimus namuose Jūs pilnai atsakote patys už save.

 

Komentarai

Komentarai

Susiję straipsniai