Tūpk! Stok!

Beach woman happy smiling laughing lifestyle. Bikini girl wearing sun hat looking to side at copy space excited at joyful. Beautiful sexy mixed race woman having fun on summer travel vacation.

Saulutės poveikis “nublukusiai” odai!

Artėjant vasarai tikriausiai visos galvojame ne tik apie garderobo atnaujinimą, kūno linijų gražinimą, bet ir apie savo odos puoselėjimą. Vos tik sušilus orams norime dėvėti lengvesnius rubelius išryškinančius mūsų privalumus, beabejo taip pat norime jau turėti gražiai idegusį kūną. Todėl dar neatėjus vasarai noriu patarti jums kaip saugoti savo odą nuo skausmingų įdegimų ir visai nesvarbu ar ruošiatės atostogauti saulėtame kurorte ar degintis soliariumuose ar mėgautis pirmaisiais pavasario spinduliais gulint sode.

 Taigi trumpi 3 etapai :
1.    Odą prieš ilgalaikį deginimasi, turėtume truputi pripratinti t.y. pasimėgauti saule po keleta minučių, ( jei planuojate kelionę į kurortą, prieš tai apsilankykite soliariume) jog nesukeltumėte odai šoko. Tai gali pasireikšti odos patinimu, paraudimu, niežuliu, skausmu, bėrimu.
2.    Turėtume naudoti apsaugines priemones nuo saulės. Priemonės apsaugos odą nuo dehidratacijos,  laisvūjų radikalų poveikio ( per anksti susidariusios raukšlės, suglebusi, pavargusi oda ir padidėjusi pigmentacija), neleis uv spinduliams skverbtis į gilesnius sluoksnius ir sukelti uždegimų, taip pat įgausite lygesnį įdegį. Ant apsauginių priemonių nuo saulės yra žymėjimai SPF15, SPF30, SPF50- šie skaičiukai rodo kiek kartų ilgiau galite saugiai būti saulėje, nei įprastai. Pvz.: jei jūsų oda yra labai jautri, balta ir po 15 min. būvimo saulėje jau jaučiate diskomfortą tai pasitepusi kremu SPF50 (15×50 =750 min ~ tai 12 valandų jūsų oda tūrėtų būti saugi ) 
3.    Po deginimosi turėtumėte naudoti priemones odai pamaitinti, sudrėkinti taip jūsų oda bus švelnesnė, išliks ilgiau įdegis ( odos ląstelės atsinaujina kas 28 dienas todėl ir įdegis po truputi pranyksta).

Atminkite, jog viskas ko per daug tas- nesveika. Juk nemalonu kai oda lupasi ir yra skausmingai nudegusi. Taip pat saugokite savo odą ir venkite saulės jei:
·    Esate po veido procedūrų,  kuriose buvo naudojamos rūgštys. Ar naudojate kremą su vitaminu C.
·    Jei vartojate vaistus ar tepalus plečiančius venas
·    Jei neseniau nei prieš 12 val. Darėtės depiliaciją
·    Jei turite neužgijusių žaizdų (gali likti ryškesni randai)
·    Veikiami saulės spindulių apgamai, šlakai, pigmentinės dėmės didėja, ryškėja bei skatinamas jų atsiradimas…

Taigi linkiu jums daug saulRės ir saikingai gražaus auksinio įdegio 😉 bei sveikai atrodančios odos. 

Straipsnio autorius: Kristina Rastauskienė  (Tūpk Stok)
Šaltinis: www.tupkstok.lt
Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Čia pateikta informacija, nėra skirta diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytojais. Darydami pratimus namuose Jūs pilnai atsakote patys už save.

 

 

Komentarai

Komentarai

Susiję straipsniai