Tūpk! Stok!

Gėrimai, kurie padės išvalyti kepenis!

Tik pagalvokime, kiek daug tenka dirbti mūsų organizmui, kiek daug jam reikia įdėti pastangų, kad jis galėtų tinkamai funkcionuoti! Kiek suvalgomo maisto per dieną jis turi suvirškinti? Kiek įvairiausių gėrimų apdoroti, o jau nekalbu apie stresą, nerimą, baimes, nuolatinį bėgimą ir cigaretes rankose, kurios atrodo turėtų viską numalšinti ir bent trumpam leisti atsidurti, kažkur kitur, kur atrodo viskas išnyksta. O juk tai tik saviapgaulė, tai tik dar vienas išbandymas mūsų kūnui. O kur dar įvairūs užkandžiavimai, greitas maistas! Ir su visu šiuo "bagažu", turi susidoroti mūsų organai, o labiausiai iš visų kepenys. Kepenys yra stambiausia liauka ir didžiausias žmogaus organas, todėl jų funkcijos yra itin svarbios. Kepenys atliekia šias funkcijas: virškinamąją – gamina ir išskiria tulžį, detoksikacinę (nukenksminamoji) – pašalina iš organizmo, tai kas yra nereikalinga ir žalinga, kiaupiamąją – tai yra atlieka apsauginę funkciją, gamina vitaminą A, taip pat jose kaupiasi D, PP, B, K ir kiti vitaminai. Todėl labai svarbu laikas nuo laiko daryti organizmo valymą. Organizmo valymas padės išsaugoti tinkamą kepenų veiklą, nes jeigu kepenys tinkamai nefunkcionuoja, tai neigiamai atsiliepia visam kūnui, atskirų organų veiklai, o tai priveda prie ligų ir įvairiausių sutrikimų, blogos nuotaikos, energijos trūkumo. Štai keli gėrimų receptai, kurie padės išvalyti kepenys ir pašalinti riebalus, bei toksinus iš mūsų organizmo.

 

1 Gėrimas:

1/2 citrinos;

1 paprika (žalia);            

1 obuolys;

1 vidutinis agurkas.

Iš šių produktų išspaudžiame sultis ir geriame kasdien po 2-3 stiklines. Svarbu spaustas sultis gerti šviežias. Sultis gerkite likus 30 min iki maisto. Sulčių nereikėtų gerti su maistu ar iškart po jo.

arbata2

2 Gėrimas:

1/2 spaustos citrinos;

1 nedidelis bananas;

1/2 stiklinės žalios, atvėsintos arbatos.

Viską suplakame ir geriame 1-2 puodelius per dieną. Žalioji arbata turi galingą antioksidantą EGCG, kuris per trumpą laiką leis greitai išvalyti kepenis.

citrina2

 

3 Gėrimas:

1/2 stiklinės vandens;

1/2 arbatinio šaukštelio ciberžolės;

Šiek tiek imbiero;

1 citrinos sultys.

Viską sumaišome ir geriame 2-3 kartus per dieną. Šis gėrimas ne tik padės išvalyti kepenis, bet ir padės išvalyti susikaupusius toksinus žarnyne. Taip pat gali padėti apsisaugoti nuo akmenų susidarymo inkstuose.

Svarbiausia taisyklė geriant gėrimus: gerti likus 30 min. iki maisto, o ne maisto metu ar iškart po jo!

Straipsnio autorius: Olga Pocienė (Tūpk Stok)
Šaltinis: Tupkstok
Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Čia pateikta informacija, nėra skirta diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytojais. Darydami pratimus namuose Jūs pilnai atsakote patys už save.


 

 

Komentarai

Komentarai

Susiję straipsniai