Tūpk! Stok!

Pratimas, kuris gali nustatyti jūsų mirties amžių!

Su laiku, mūsų raumenys tampa silpnesni, ne tokie elastingi, praranda tonusą, prastėja koordinacija, darosi vis sunkiau atlikti tam tikrus judesius, o visą tai yra, ne kas kitą, o senėjimo požymiai.

Štai čia yra pateiktas labai paprastas pratimas, kuris gali nustatyti kiek ilgai jūs gyvensite. Skamba kiek bauginančiai, bet išmėginti verta, jums tereikės iš stovimos padėties, nesiremiant rankomis, atsisėsti į "lotoso" pozą ir grįžti atgal.

Na, o jei visgi nepavyks, atsikelti arba seksis sunkiai, manau pats metas pradėti kažką keisti.

paveikslas

Claudio Gil Araujo iš "Gama Filho" universiteto Rio de Žaneire, Brazilijoje, buvo vienas iš gydytojų, kuris iš pradžių sukūrė šį testą,  "The sitting – rising test" (SRT) tam, kad galėtų greitai įvertinti sportininkų lankstumą, tačiau dabar jį naudoja, kad įtikintų savo pacientus, jog jie turi išlikti aktyvūs, palaikytų raumenų tonusą, pusiausvyrą ir ilgiau gyventų.

Atliekant tyrimą, kuris buvo paskelbtas Europos leidinyje, kardiologijos mokslininkai aprašė, kaip 2002 metais suaugusiųjų grupėje nuo 51-80 amžiaus buvo atliekamas tyrimas "SRT"  ir kokius rezultatus jie gavo "Clinimex Pratimų Medicinos" klinikoje, Rio de Žaneire.

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad pacientai, kurie testo metu gavo mažiau nei 8 taškus iš 10 balų, turėjo didesnę tikimybę mirti per artimiausius 6-erius metus, nei tie, kurių rezultatai buvo geresni.

Vienas balas buvo atimamas, jei pacientas bandydavo remtis ranka, keliais, norėdamas atsisėsti ar atsistoti, taip pat prarasdavo pusę taško neišlaikydamas pusiausvyros.

Atlikdami šį testą:

Nemėginkite atlikti šio testo, jeigu turite rimtų traumų, pažeidimų;
Dėvėkite patogią aprangą;
Neavėkite jokių batų;
Įsitikinkite, kad aplink jus yra pakankamai erdvės ir nėra daiktų, kurie galėtų jus sužeisti;
Sėskitės iš stovimos padėties į "lotoso" padėtį;
Stokitės nesiremdami rankomis, keliais;
Paprašykite, kad kas nors jus stebėtų arba atlikite pratimą prieš veidrodį, kad nesimuliuotumėte;
Pirmi penki taškai duodami už atsitūpimą, kiti penki už atsistojimą;
Nuimkite po vieną tašką, kiekvieną kartą, kada bandote atsiremti ranka, keliais.
Nuimkite po pusę taško, jei prarandate pusiausvyrą, krentate.

Straipsnio autorius: Tūpk Stok (Olga Pocienė)
Šaltinis: Daily Mail
Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra rekomenduojamojo pobūdžio. Čia pateikta informacija, nėra skirta diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet atsižvelkite į individualius poreikius ir konsultuokitės su gydytojais. Darydami pratimus namuose Jūs pilnai atsakote patys už save.

Komentarai

Komentarai

Susiję straipsniai