Tūpk! Stok!

Šokdynė – ne tik vaikystės, prisiminimas

O dabar siūlau pasinerti į vaikystę. Ar prisiminate, kiek daug judėdavome ir stengdavomės išnaudoti, bet kokį inventorių. Ir štai, karalių, karalius, kuris dažnai lieka primirštas – šokdynė. O taip! Tai ta pati šokdynė, kuria šokinėjome, būdami kieme, ta pati šokdynė, kuri visus varydavo iš proto, kai reikėdavo atsiskaityti per kūno kultūros pamokas.

Šokinėjimas virvute, galima sakyti, mažiausiai populiarumo sulaukęs pratimas. Nors pvz. boksininkų tarpe, tai neatsiejama treniruotės dalis. Ir tikrai ne veltui. Šokinėjimas virvute, ypač gerai stiprina ne tik kojas, kaip įprasta manyti, bet visą kūną, o ypač pečių zoną. Šokinėjimas šokdyne, nei kiek nenusileidžia, o gal net ir atvirkčiai yra efektyvesnė už kitas kardio treniruotes.

2013 m. buvo paskelbtas tyrimas „Research Quarterly“, Amerikos sveikatos, kūno kultūros ir rekreacijos asociacijos. Kurio metu tam tikra vyrų grupė, kasdien, 6 savaites, po 10 min šokinėdami virvute pagerino širdies ir kraujagyslių darbą, lygiai taip pat kaip kita vyrų grupė, kuri pasirinko bėgimą, kurio trukmė buvo 30 min. Taigi, jei jūs nemėgstate, bėgti ir ypač ilgų distanicijų, rinkitės alternatyvą –  šokinėjimą virvute.

Šokinėjimas virvute turi tikrai ne vieną teigiamą, poveikį mūsų sveikatai. Štai keli iš jų:

  1. Sudeginsite daug kcal. Per 15 min galima sudeginti apie 200-300 kcal. Kodėl taip yra? Todėl, kad tai pratimas, kurio metu dirba, didžioji dalis pagrindinių raumenų grupių. Šokdynė, priklauso termogeninei treniruotei, kurios metu organizmas pagamina didelį kiekį šilumos, ko pasekoje greitėja medžiagų apykaita ir yra sparčiau deginamos kcal.
  2. Gerina koordinaciją.
  3. Mažina traumų tikimybę. Pagerinus koordinaciją, mažesnė tikimybė susižeisti kitos treniruotės metu ar kitoje kasdieninėje veikloje.
  4. Gerina širdies ir kraujagyslių veiklą. Šokinėjant virvute, sunaudojamas didesnis kiekis deguonies. Kuo daugiau deguonies sunaudojame treniruotės metu, tuo labiau treniruojama širdies ir kraujagyslių sistema. Didinama ištvermė.
  5. Didina kaulų tankį. Šokinėjimas virvute, gali sustiprinti kaulus. Nuo kaulų tankio priklauso, mūsų kaulų stiprumas, todėl jei kauluose yra daugiau mineralų, tokių kaip kalcis, jie yra mažiau trapūs, rečiau lūžta. Didesnis kaulų tankis, gali sumažinti osteoporozės riziką, vėlesniame amžiuje, ypač mergaitėms ir moterims.
  6. Didina koncentraciją. Šokinėjimas šokdyne, padeda susitelkti ties tikslu. Todėl gali padėti nuraminti kūną ir padidinti koncentraciją.
  7. Didina ištvėrmę ir mažina nuovargį. Nuolat daug dirbant, dažniausiai pradedame jausti nuovargį, mažėja mūsų ištvermė. Todėl reguliariai šokinėjant, ištvėrmę galime iššugdyti, ko pasekoje kasdieninėje veikloje jausitės darbingesni ir mažiau pavargsite.
  8. Padeda mažinti pilvo riebalus. Šokinėjimas virvute, tai HIIT treniruočių pratimas, o jau senai yra moksliškai įrodyta, kad būtent HIIT treniruotės, leidžia efektyviai deginti pilvo riebalus ir stiprinti pilvo raumenų sienelę.

Taigi, čiupkite virvutę į rankas ir pradėkite, šokinėti. Tik, žinoma visuomet pradėkite po truputį. Galite pradėti nuo 1 min., be sustojimo, tuomet padaryti 30 s pertrauką ir pakartoti dar 2 min, po 1 min su sustojimais. Kas esatę pažengę ir reguliariai sportuojate, šokdynę galite įtraukti prieš treniruotę, šokinėti apie 10 min. Atliekant intervalinę treniruotę, setą galite užbaigti 3 min šokinėjimu. Variantų yra įvairių, tik reikia pasirinkti pagal savo pajėgumą.

Susiję straipsniai